Meditatie: reis-doel (5)
Het Reisdoel, De rugzak, de Gids
De Gids tijdens de reis
Met het reisdoel voor ogen, en de rugzak op onze rug hebben we alles om te reizen( zie onder). Zo staan komende zondag een aantal jongeren in de dienst om in het openbaar en het midden van de gemeente te zeggen: wij staan gereed om de pelgrimage te beginnen. Een bijzondere reis van het geloof.
Zorg voor het reisgezelschap
Bij een vakantiereis krijg je vaak een gids of reisleider mee. Hij zorgt voor de mensen onderweg. Zijn er moeilijkheden dan zoekt hij naar een oplossing. Als er vragen leven onder de reizigers zoekt hij naar een antwoord. Als bij het bezichtigen van een grote stad iemand verdwaalt, moet hij zorgen dat je weer gevonden wordt. Het reisgezelschap gaat pas verder als iedereen weer bij de groep is. De reisleider draagt zorg voor het gezelschap vanuit de verantwoordelijkheid, zodat de reis goed verloopt en je behouden weer thuis komt.
De Here God als Gids tijdens de pelgrimage
De Here wijst zijn volk de weg op de reis door de woestijn. De wolkkolom en de vuurkolom gaan het volk vooruit. In de vervulling van de belofte van de komst van de Messias gaat de Here Jezus zijn volk vooruit. Hij gaat zelfs naar de plaats waar het verloren volk te vinden is. In de zonde onder het oordeel Gods en draagt de straf van God in de dood. Dan wekt de Vader Hem op. Hij, de Here Jezus is nu de weg door de doodsrivier naar het eeuwig Kanaän. En Hij heeft ons zijn Geest gezonden zodat die als de Gids ons de weg wijst. Zodat wij bij moeilijkheden Hem als een raadsman hebben. En als wij verdwalen, brengt hij ons terug op de weg achter de Here Jezus aan. En dat is van groot belang want Hij is aan het einde van ons leven de weg door de doodsrivier heen. Om niet te verdwalen volgen we hem dagelijks.
De zorg voor de gemeente Gods op reis
Daarin is het reisgezelschap een belangrijk element. De samenkomst van de christelijke gemeente, wereldwijd, en hier in Den Ham. Daar kan de Heilige Geest ons leren hoe we Jezus gaan en blijven volgen. Daar word je uitleg gegeven over de kaart in je rugzak, de bijbel. Daar kun je een lift krijgen van gelovigen die je zijn voorgegaan. En die hun ervaring onder de leiding van de Geest aan het papier hebben toevertrouwd.
Een nieuwe voortzetting van de reis, de Openbare belijdenis
Wie aan het begin staat, krijgt van de Geest uit de bijbel een woord mee voor onderweg: En ziet, Ik ben met u, al de dagen tot aan de voleinding der wereld. Een woord van niemand minder dan de Here Jezus zelf. En dan liften we vervolgens mee met iemand uit de traditie. Dat is Luther. Hij schrijft: lees een bijbeltekst met behulp van de vier “B’s”. Dat zijn de volgende vier: Bedenken, Bedanken, Belijden, Bidden.
Je bedenkt wat God in dit gedeelte je leert;
Je bedankt God voor datgene wat deze tekst je zegt;
Je belijdt God een tekortkoming, die in je opkomt nu je de tekst leest;
Je bidt op grond van het voorgaande om iets concreets dat je gedrag zal beïnvloeden.
Lezen: Mattheüs 28:16-20. Zingen: psalm 119; gezang 239 (Luther)
| < Vorige | Volgende > |
|---|



Dit e-mailadres is beschermd tegen spambots. U heeft Javascript nodig om het te kunnen zien.