Home Organisatie PKN "Tot jezelf komen!"

Contact

Dit e-mailadres is beschermd tegen spambots. U heeft Javascript nodig om het te kunnen zien.
Scriba
Dit e-mailadres is beschermd tegen spambots. U heeft Javascript nodig om het te kunnen zien.
Redactie
Dit e-mailadres is beschermd tegen spambots. U heeft Javascript nodig om het te kunnen zien.
Beheer website

Nieuws volgen

Nieuwsberichten volgen:

Volg de nieuwsberichten

Diensten

zondag 20 mei 2012

Dorpskerk

10:00
ds. J. Kleinrensink (Den Ham)
19:00
ds. U.W. van Slooten
Gezins- en Jongerendienst
Liturgie

zondag 27 mei 2012

Dorpskerk

10:00
ds. H.M. Klaassen
19:00
ds. Jac. Jongejan (Vriezenveen)

maandag 28 mei 2012

Gereformeerde kerk

09:30
ds. U.W. van Slooten

zondag 3 juni 2012

Dorpskerk

10:00
ds. U.W. van Slooten
Bevestiging van ambtsdrager(s)
19:00
ds. H.M. Klaassen

"Tot jezelf komen!"

"Tot jezelf komen!"
Komt tot Mij, allen, die vermoeid en belast zijt". Mattheüs 11:28

Wat ben ik aan vakantie toe! Dat kun je in deze tijd van het jaar nogal eens horen. We zijn moe! En vinden we dan...
dan is de vakantietijd een periode, waarin de mogelijkheid ligt om tot rust te komen, om tot jezelf te komen. Toch is dat voor velen heel moeilijk. 'k Las een verhaal van een Joodse rabbi. Henoch is zijn naam.
Er was iemand, zo vertelt hij, die het 's morgens bij het opstaan erg moeilijk vond om zijn kleren voor die dag bij elkaar te zoeken. Als hij 's avonds wilde gaan slapen, moest hij er al aan denken, hoeveel moeite het de volgende morgen weer zou gaan kosten en dikwijls hield hem dat uit de slaap. Maar... op een dag vond hij er iets op: hij nam een stuk papier en een pen en schreef die avond precies op, waar hij elk kledingstuk neerlegde.
En de volgende morgen haalde hij dat papier voor de dag en ging het lijstje met kledingstukken na, totdat hij alles had. Maar er bleef een heel grote vraag voor hem over. Waar ben ik zelf? Ja, want hij zelf stond niet op het lijstje. En hij zocht en zocht, maar - zo vertelt die rabbi Henoch - hij kon zichzelf niet vinden. En... vertelt de rabbi er dan bij: zo gaat het met ons ook vaak! Ja, in de drukte van de dagen worden we vaak meer geleefd dan dat we leven. En dan zeggen we: maar in de vakantie is dat anders.
Dan wordt de dagelijkse gang - soms ook sleur - doorbroken. Dan kun je tot rust komen, tot jezelf komen. Wat is dat dan? Hoe gebeurt dat dan?
Je komt tot jezelf, als je werkelijk ontdekt, wat de zin van het leven is en hoe ons leven tot zijn doel komt. Dat doet je dan ook tot het ware, het echte leven, komen. Nou, 't kan best zijn, dat je daar in de vakantie, wanneer je meer tijd hebt, ook meer aan toe kunt komen, laten we elkaar maar zo'n vakantietijd toewensen. Dan kom je tot echte recreatie, dat betekent: herschepping. Trouwens: die ware herschepping brengt uiteindelijk je vakantie je niet. Velen komen terug en vallen zo weer in het oude patroon, een rusteloos leven, waarin zij zichzelf kwijt zijn, voortgejaagd en afgemat verder zolang het gaat. Recreatie, herschepping, die ontdekt een mensenkind slechts op 1 plaats: bij Jezus! Bij Hem moet je uitkomen. Want bij Jezus leer je de genade, de verzoening, kennen. Je ontdekt, dat het leven buiten Hem geen leven is. Jezus geeft je leven een nieuwe zin en inhoud, door Hem wordt het een leven met God, de Vader, als verzoend kind van Hem. Dan ga je zien Wie God, de Here, is en ook wie je zelf bent. En de Here leert je wat van wezenlijke betekenis is in je leven en ook wat dat niet is. Zo word je behoed voor veel verkeerde en zinloze dingen en gericht op wat het werkelijke doel van ons lezen is en wat het leven zin geeft, dat is: er zijn tot eer van de Here en tot heil van de naaste in een leven vol van de liefdedienst aan Hem en aan elkaar. Die recreatie bidden we in Jezus' Naam - de enige Naam onder de hemel gegeven tot zaligheid - elkaar toe.